Yeni yıla hazırız.
Yeni yılda da tüm Türkiye'ye hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

İş kazası nedeniyle kalıcı bir sakatlığı oluşan işçinin çalıştığı işyerinden daimi sakatlık nedeniyle maddi tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır.

Kaza nedeniyle oluşan sakatlık oranı ve kusura göre belirlenecek miktar üzerinden işçiye tazminat ödenmektedir. İşçiye ödenecek tazminatın tutarı kusur ve sakatlık oranı dışında işçinin yaşı ve gelirine göre hesaplanmaktadır.

İş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle SGK tarafından yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlara göre meslekte kazanma gücünün en az %10 oranında azalmış bulunduğu tespit edilmesi halinde sigortalı işçiye ayrıca SGK tarafından sürekli iş göremezlik adı altında bir maaş bağlanır.

iş kazası tazminat davası danışmanlığı

Bağlanan maaş kişide oluşan sakatlık oranı ve işçinin maaşına göre değişiklik göstermektedir.

İş kazası sonucu ölüm meydana gelmesi halinde, ölen işçinin yakınlarının destekten yoksun kalma tazminat davası açma hakları bulunmaktadır.

Hizmetlerimiz linkinden daha detaylı açıklamalar bulabilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi için “444 7 464” numaralı hattımızdan bize ulaşabilir, anamenüdeki “bize sorun” panelinden mail atabilir ya da bulunduğunuz ildeki “şubelerimizi” ziyaret edebilirsiniz.

30 Aralık 2016
7.308 kez görüntülendi
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.